sobota, 21 kwietnia 2012 9

new in: patent shoes

By Frayed Laces

IMG_4702

Oto mała zapowiedź tego, co w najbliższym czasie pojawi się na moich nogach. Zostałam oczarowana urokiem lakierowanych butów. Trochę boję się o ich trwałość, najmniejsze rysy są widoczne i muszę bardzo uważać w komunikacji miejskiej, gdzie łatwo zostać podeptanym. Dzięki M., która namawiała mnie na pastele, na cztery pary tylko jedna czarna, postęp!

There's a little preview of what will be soon on my feet. I'm enchanted by the charm of painted shoes. I'm little afraid of their durability, the smallest cracks are visible, and I have to be very careful in public transport where I can easily be trampled. Thanks to M. who encouraged me to pastels among four pairs only one is black, progress!
xoxo, A.
IMG_4707

9 Responses to “new in: patent shoes”

 1. Zapowiada się ciekawie :)

 2. MM says:

  Szkoda, że nie widać ich w całej okazałości, bo chyba są prześliczne...
  co do lakierowanych bucików z mojego doświadczenia noszą się baaardzo dobrze, wystarczy lekko przetrzeć szmatką i są czyste.

 3. Gotta go mulberry purse study now, I cannot wait to get back mulberry outlet to normal and regular blogging. I have to admit, because of mulberry bag this crappy and rainy weather, it is really mulberry handbags hard for me to mulberry outlet store concentrate on what I have to mulberry luggage bags study. I also added two studs on the collar, also one thing I am really into, mulberry factory shop adding studs everywhere.

 4. Anonimowy says:

  great!

  http://themadcreationist.blogspot.it/

  Giuseppe

 5. OMG they're so adorable! Those one with bows are lovely...!!!!
  Can we follow each other? I've just followed you :)
  xoxo

  http://www.sparklyfashion.com

Leave a Reply

Dziękujemy za komentarz!
Zapraszamy ponownie
xoxo